Działalność w nowym semestrze rozpoczęliśmy od spotkania z ekspertami z HSBC. Już po raz drugi w tym roku odwiedzili nas goście z londyńskiego City. Tematem marcowego spotkania były możliwości podjęcia pracy jako quantitative analyst. Nasi goście opowiadali o szczegółach stanowisk, które niedawno zostały utworzone w Krakowie. Zwrócili uwagę, że założenia teoretycznych modeli nie zawsze odpowiadają rzeczywistości. Pojawia się w związku z tym konieczność dokonywania poprawek w otrzymywanych wynikach, co jest polem do popisu dla specjalistów od metod ilościowych.
W ramach rozwijania umiejętności informatycznych, wzięliśmy udział w kursie Pythona. Wiedzą na ten temat podzieliła się członkini naszego Koła. Spotkanie zostało zorganizowane w jedną z marcowych sobót.
Jak co roku, Koło włączyło się w organizację Dnia Wydziału Matematyki i Informatyki UJ. Poprowadziliśmy 20 warsztatów dla licealistów, podczas których opowiadaliśmy m.in. o wartości pieniądza w czasie, zastosowaniach rachunku prawdopodobieństwa oraz wycenie arbitrażowej. Ponadto, wielu członków Koła pomagało jako przewodnicy grup goszczących przy Łojasiewicza 6.
Jeszcze przed Świętami odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Co po matematyce?”. Tym razem gościliśmy specjalistów od analizy biznesowej z krakowskiego biura Brown Brothers Harriman. Nasi goście opowiadali o tym, jak ważna w trakcie projektowania zmian w systemach informatycznych jest komunikacja między przyszłymi użytkownikami systemu a programistami. Mogą ją usprawnić osoby, które rozumieją potrzeby ostatecznych użytkowników i jednocześnie orientują się w meandrach języka typowego dla programistów. Jak przekonywali nasi goście, właśnie na tym polega praca analityka biznesowego.