Marzec w Kole upłynął nam przede wszystkim pod znakiem ciężkiej pracy. Semestr zdążył nabrać tempa, dlatego my też nie mogliśmy pozostać w tyle. W tym miesiącu zadbaliśmy zarówno o rozwój naukowy Członków, jak również o integrację oraz włączyliśmy się aktywnie w wydarzenia uczelniane.
Głód zdobywania wiedzy, który cechuje każdego Członka KNMF, udało nam się zaspokoić organizując dwa spotkania z cyklu Business Breakfast, jedną dyskusję w grupie English Discussion Club oraz warsztaty z modelowania statystycznego w R, prowadzone przez przedstawiciela UBS.
Poranny przegląd wydarzeń ze świata finansów i ekonomii zaowocował nie tylko poszerzeniem wiedzy uczestników, ale również dwoma debiutami w zakresie prowadzenia tych spotkań. Nasze obcojęzyczne dyskusje skupiliśmy tym razem na temacie dotyczącym przyszłej pracy oraz związanym z nią wynagrodzeniem. Poruszyliśmy również kwestię płacy minimalnej oraz wpływu dochodu bezwarunkowego na rynek pracy.
Ciekawą inicjatywą, pozostawiającą nas w tematyce pracy, było zorganizowane przez nas po raz pierwszy spotkanie „Praktyki w praktyce”. Ideę stanowiło podzielenie się z innymi Członkami Koła swoimi doświadczeniami nabytymi na stażach. Dzięki temu osoby myślące o stażu wakacyjnym mogły dowiedzieć się, na co warto zwrócić uwagę przygotowując swoją aplikację i czego można się spodziewać stawiając swoje pierwsze kroki na rynku pracy.
Włączyliśmy się czynnie w organizację Targów Kariery, odbywających się na naszym Wydziale 22-ego marca. Na korytarzach można było spotkać przedstawicieli kilkunastu firm z branży finansowej oraz IT. Uczestnicy targów mieli okazję zapoznać się z ofertami stażowymi, zostawić swoje CV, wziąć udział w sesjach „speed recruitment” bądź zwyczajnie poznać możliwości pracy po studiach na naszym Wydziale. Ciekawą inicjatywą była również możliwość skonsultowania swojego CV oraz tym samym uzyskania profesjonalnych i wartościowych rad.
Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru, obchodzonego 27-ego marca, wybraliśmy się do teatru im. Juliusza Słowackiego na sztukę pt. „Wyzwolenie” w adaptacji i reżyserii Radosława Rychcika. Spektakl przeniósł ponadczasowy dramat Wyspiańskiego na współczesne realia, dając nam tym samym możliwość konfrontacji zmian interpretacji na przestrzeni lat.
Pod koniec miesiąca, jak co roku, uczestniczyliśmy w Dniu Wydziału Matematyki i Informatyki . Nasi Członkowie pomagali przy organizacji, ale również ubogacili naukowy aspekt wydarzenia prowadzeniem warsztatów. Uczniowie polskich liceów dzięki warsztatom o wartości pieniądza w czasie mieli okazję posłuchać , czym kierować się przy porównywaniu różnych wariantów inwestycji. Jeden z naszych Członków przybliżał świat ubezpieczeń, tłumacząc w jaki sposób wyliczane są składki, bazując na wiedzy probabilistycznej i finansowej. Zjawisko prawdopodobieństwa warunkowego zostało wytłumaczone uczniom na warsztatach pt. „Czy wierzyć wynikom badań medycznych?”.
Z zapałem wchodzimy w nowy miesiąc i szykujemy nie mniejszą porcję wydarzeń. Przed nami przede wszystkim, wyczekiwana co semestr Akademia Przyszłego Finansisty oraz szereg warsztatów. Tym razem planujemy odwiedzić Rabkę-Zdrój i w otoczeniu pięknych krajobrazów skupić się na wspólnym odkrywaniu nowych zagadnień.